مهاجرت به ترکیه یا کانادا؟

۳۰ مهر ۱۳۹۹
۰ دیدگاه

مهاجرت به ترکیه یا کانادا ؟ مقایسه موضوع مهاجرت به ترکیه یا کانادا در مقاله پیش رو مورد بررسی دقیق قرار می گیرد .  در بررسی بحث مهاجرت ملاک های رضایت افراد در انتخاب کشور مقصد ، یک موضوع بسیار مهم می باشد که نیاز به بررسی دقیق و مشورت با افراد متخصص دارد .  اگر شما به عنوان یک ایرانی متقاضی مهاجرت از ایران هستید بهتر است به بررسی موضوعات مهمی چون شرایط اقتصادی و فرهنگی حاکم در کشورمقصد پرداخته و بعد از آن در مسیر اقدام قدم بردارید .

توصیه می شود قبل از اتمام مطالعه این مقاله به هیچ عنوان در انتخاب مقصد عجله نکنید ! کارشناسان ترند ترنکی به عنوان متخصصان این راه  در این مقاله کوشیده اند به طور کامل به بررسی جوانب مختلف این راه بپردازند تا شما بهترین و درست ترین مقصد را با توجه به شرایط خود انتخاب نمایید .

پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره ی رایگان و ویژه در مورد مهاجرت با  شرایط کنونی خود از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت  اقدام کنید.

راه های مهاجرت به ترکیه و کانادا

ترکیه بهتر است یا کانادا؟ چرا باید به ترکیه مهاجرت کنیم؟ چرا باید در کانادا تحصیل کنیم؟ این ها سوالات پر تکرار اکثر مهاجرانی است که قصد زندگی موقت یا دائم در خارج از ایران را داشته اند و برای دریافت پاسخ آن ها بهتر است با دقت مقاله پیش رو را مطالعه نمایید .

در ابتدا باید راه های مختلف مهاجرت به هر دو کشور را مورد بررسی قرار داده تا به یک دید نسبی در این بحث رسیده و  سپس به بررسی جوانب دیگر می پردازیم .

شرایط زندگی در ترکیه

راه های مهاجرت به کانادا

روش های مهاجرت به کانادا و اطلاع از جزییات آن از باید های  مقایسه مهاجرت به کانادا  و ترکیه است . کانادا به عنوان یک کشور پر طرفدار برای مهاجرت طبق آمار جهانی ، یک مقصد خوب برای مهاجران ایرانی  محسوب می شود . این کشور  از نظر موقعیت جغرافیای بسیار دور از ایران بوده و در محدوده آمریکای شمالی می باشد .

کانادا با جمعیت در حدود ۳۵ میلیون نفر یک کشور سردسیر  بوده و قسمت های جنوبی آن خوش آب و هوا می باشد .مهم ترین شهر های آن  ونکوور ، مونترال ، تورنتو  و پایتخت سیاسی آن اتاوا می باشد .از لحاظ شاخص رضایت از زندگی این کشور رتبه ۱۰ام در جهان را  داشته که یک رتبه عالی محسوب می شود.

کانادا از لحاظ امنیت شغلی ، فرصت های شغلی زیاد و امنیت اجتماعی و مهاجر پذیری بسیار تایید شده و خوب می باشد .واحد پولی در آنجا دلار بوده و زبان رسمی  نیز انگلیسی و فرانسوی  می باشد . از لحاظ روش های مهاجرتی در ۱۰ دسته قابل تعریف می باشد که در زیر آن را نام می بریم :

 1. مهاجرت از طریق تولد
 2. مهاجرت از طریق ازدواج
 3. مهاجرت از طریق تحصیل
 4. مهاجرت با ثبت شرکت
 5. مهاجرت از طریق کار
 6. مهاجرت از طریق پناهندگی
 7. مهاجرت از طریق خود اشتغالی
 8. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 9. مهاجرت به عنوان نیروی متخصص
 10. مهاجرت از روش اسپانسر شیپ

مهاجرت کانادا

توضیح هرکدام به تفصیل ، خارج از بحث پیش رو است . البته هرکدام جزییات بسیاری دارند که برای دانستن اینکه مهاجرت یه ترکیه بهتر است یا کانادا آگاهی از آن ها ضرورت دارد . در قدم بعدی به بررسی روش های مهاجرت به ترکیه می پردازیم.

روش های مهاجرت به ترکیه

ترکیه بخاطر همسایگی با ایران و شرایط مناسبی که برای زندگی مهاجران قرار داده همواره مورد توجه ایرانیان بوده است . زبان رسمی این کشور ترکی و پول آن لیر می باشد. ترکیه از لحاظ حقوق شهروندی و  اعتبار پاسپورت وضعیت قابل قبول و خیلی خوبی دارد . پاسپورت ترکیه از نظر اعتبار جز ۳۰ پاسپورت معتبر دنیاست.

شهرهای مهم ترکیه برای زندگی و سرمایه گذای شامل استانبول ، آنتالیا و ازمیر و پایتخت سیاسی آن شهر آنکارا می باشد . شباهت های فرهنگی مردم این کشور با ایرانی ها همواره آنجا رو مورد توجه مهاجران ایرانی قرار  داده است . همچنین طبیعت بکر و سواحل چشم نواز ، ساختمان های مدرن و لوکس از امکانات این کشور برای زندگی و سرمایه گذاری است .

روش های مهاجرتی  ترکیه با توجه به سیاست های جدید دولت ترکیه روش های مناسبی برای اخذ اقامت این کشور می باشد که در زیر آن را نام می بریم :

 1. مهاجرت با خرید املاک و مستغلات
 2. مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار
 3. مهاجرت با ثبت شرکت
 4. مهاجرت از طریق تحصیل
 5. مهاجرت از طریق ازدواج
 6. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 7. مهاجرت از طریق تولد
 8. مهاجرت از طریق پناهندگی

روش های ذکر شده در بالا باید با جزییات مورد بررسی قرار داده شود تا بتوان بهترین مقایسه بین کانادا و ترکیه را صورت دهیم .  همچنین بررسی روش های مهاجرت برای رسیدن به سوال ترکیه بهتر است یا کانادا کافی نیست و باید به بررسی جوانب دیگر نیز بپردازیم .

از دست ندهید !

انواع ویزای ترکیه و شرایط اخذ آن

هزینه های زندگی در ترکیه و کانادا

هزینه های زندگی در ترکیه و کانادا و بررسی آن ، بعد از شناخت روش های مهاجرتی مختلف آن ها ، بسیار مورد توجه قرار می گیرد . از عمده ترین دلایل ایرانیان برای مهاجرت عدم ثبات اقتصادی موجود در کشورمان می باشد .بنابراین در نظر گیری ثبات اقتصادی و هزینه های جاری زندگی در  این دو کشور بسیار مهم می باشد . لطفا تا پایان مقاله را با دقت مطالعه کنید تا مقایسه ای که توسط ترندترنکی گردآوری شده را دریافت کرده و بهترین انتخاب برای مهاجرت را داشته باشید.

هزینه زندگی در ترکیه

هزینه هایی زندگی در ترکیه نسبت به کانادا بسیار پایین تر است و این نتیجه گیری از بررسی آمار ارائه شده در اکتبر ۲۰۲۰ می باشد . در زیر به بررسی هزینه ها و میزان در درآمد در دو شهر معروف ترکیه و کانادا می پردازیم :

حقوق و بودجه میانگین ماهانه
مونترال استانبول
۳,۱۳۷.۷۲ $ ۵۵۲.۴۹$

 

همانطور که از آمار پیداست بررسی میانگین حقوق ماهانه در استانبول و مونترال نشان هنده بالاتر بودن میزان درآمد در مونترال کانادا نسبت به استانبول ترکیه است. اما موضوع مهم  بررسی سطح هزینه های زندگی و تناسب آن با میزان درآمد افراد است . بدیهی است که صرفا بالاتر بودن رقم درآمد برای تشخیص شرایط اقتصادی حاکم کافی نیست . در نتیجه به بحث هزینه های زندگی در ترکیه و کانادا می پردازیم.

هزینه های اجاره و خرید خانه در ترکیه و کانادا

اجاره خانه ماهانه
مونترال استانبول
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۱,۳۰۲.۳۶$ آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۳۷۷.۷۲$
آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر ۸۴۹.۲۸$ آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر ۲۱۵.۴۷$
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۲,۲۶۱.۵۴$ آپارتمان سه  خوابه در مرکز شهر ۶۶۹.۳۰$
آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر ۱,۴۶۰.۷۷$ آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر ۳۹۳.۸۱$

 

خرید خانه
مونترال استانبول
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر ۵,۹۱۰.۷۳ $ قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر ۱,۵۶۳.۰۳ $
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز شهر ۳,۵۱۵.۹۹$ قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز شهر ۷۶۵.۷۱$

 

با توجه به هزینه اجاره خانه و هزینه خرید خانه در ترکیه و کانادا می توان گفت در ترکیه قیمت اجاره خانه و خرید ملک بسیار پایین تر از کانادا  است البته میزان حقوق دریافتی نیز کمتر می باشد.

شاخص کیفیت زندگی  در ترکیه  و کانادا

کیفیت زندگی در ترکیه و کانادا و میزان رضایت بحث بعدی مورد بررسی در این مقاله است. از آنجایی که ترکیه و کانادا از مقاصد پر طرفدار برای مهاجران ایرانی هستند به بررسی شاخص های مختلف از  کیفیت زندگی در این دو کشور طبق آخرین آمار در اکتبر ۲۰۲۰ می پردازیم .

شاخص ترکیه کانادا
شاخص قدرت خرید ۳۷.۰۷ بسیار کم ۸۵.۶۵  متوسط
شاخص امنیت ۶۰.۲۵ متوسط ۵۹.۰۶ بالا
شاخص مراقبت های بهداشتی ۷۰.۶۰ بالا ۷۱.۸۱ بالا
شاخص آب و هوا ۹۳.۲۶ بسیار بالا ۵۵.۵۶ متوسط
شاخص هزینه زندگی ۶۷.۰۷ متوسط ۲۹.۳۵ بسیار پایین
شاخص قیمت ملک نسبت به درآمد ۸.۴۳ متوسط ۷.۷۲ متوسط
شاخص زمان تردد در ترافیک ۴۴.۸۸ متوسط ۳۳.۷۴ کم
شاخص آلودگی ۶۶.۰۲ بالا ۲۸.۲۴ کم
شاخص کیفیت زندگی ۱۲۶.۴۶ بالا ۱۶۰۹۴۱

 

بسیار بالا

 

ترکیه برخلاف تصور بسیاری از افراد از شاخص امنیت بالاتری برخوردار بوده البته تفاوت آن در مقایسه با کانادا بسیار ناچیز است . میزان جرم و جنایت در ترکیه رتبه شاخص ۵۱.۷۹  به عنوان یک رتبه متوسط و در  کانادا ۲۶.۳۲  به عنوان یک رتبه پایین اندازه گیری شده است.

شاخص کیفیت زندگی در کانادا

پیشنهاد ترندترنکی برای کسب اطلاعات بیشتر :

هزینه اقامت در ترکیه چقدر است؟

سرمایه گذاری  در ترکیه بهتر است یا کانادا ؟

در بحث سرمایه گذاری و اخذ اقامت ترکیه و کانادا مبلغ و روندی که منجر به اخذ اقامت دائم آن کشور شود  ، مورد اهمیت قرار می گیرد .  افراد متقاضی سرمایه گذاری در کانادا در صورتی که بتوانند اثبات کنند که دارائی مناسب  جهت اقامت از این طریق را دارند می توانند تنها با ۱۰۰ الی ۳۵۰ هزار دلار  کانادا اقدام نمایند . لازم به ذکر است مبلغ سرمایه‌گذاری و قوانین آن در هر ایالت متفاوت است . مثلا در ایالت منیتوبا  و در شهر مرکز آن ، وینی پگ مبلغ ۲۵۰ هزار دلار کانادا لازم است ولی در شهر های اطراف آن  با مبلغی در حدود ۱۵۰ هزار دلار کانادا نیز امکان پذیر است .

برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا در استان کبک باید واجد شرایط این اقدام باشید و در نظر بگیرید تعداد پذیرفته شدگان فقط ۵۷۰ نفر بوده و باید قبل از ماه ژوئن در خواست خود را ثبت نمایید .مبلغ سرمایه گذاری در کانادا برای اخذ اقامت در استان های مختلف متفاوت  می باشد. مثلا در کبک ۲۲۰ هزاردلار کانادا ، در بریتیش کلمبیا ۲۰۰ الی ۴۰۰ دلار کانادا و در استان  پرنس ادوارد ۲۷۵ هزار دلار کانادا  می باشد .

درمورد کشور ترکیه و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری شرایط متفاوت می باشد . مبلغ سرمایه گذاری برای اخذ اقامت دائم یا موقت در محدوده ۶۰ هزار تا ۲۵۰ هزار دلار آمریکا بوده و روش های مختلفی برای اقدام وجود دارد . برای اخذ اقامت دائم ترکیه با خرید ملک باید ملکی به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار آمریکا خریداری کرده و تا ۳ سال آن را حفظ نمایید  تا بتوانید  در  عرض ۳ ماه شهروندی ترکیه را اخذ  کنید . این شرایط برای تمانی قسمت های کشور ترکیه بوده و فرقی نمی کند در کدام شهر آن اقدام نمایید .

ایرانیان به ترکیه مهاجرت کنند یا به کانادا ؟

در ادامه بررسی ترکیه بهتر است یا کانادا  می پردازیم به اینکه  ایرانیان  کدام کشور را برای مهاجرت انتخاب نمانید . در بالاتر  درخصوص شرایط زندگی و روش های مهاجرتی صحبت کردیم تا به یک دید کلی در این خصوص دست پیدا کنیم . موضوع مهمی که در انتخاب دو کشور و ترکیه وجود دارد بحث فرهنگی حاکم در  آنجاست.

کشور ترکیه به دلیل نزدیک بودن موقعیت جغرافیایی و پیشینه تاریخی شباهت های فرهنگی بسیاری با ایران دارد . از مسائلی چون احترام به بزرگتر گرفته تا چانه زنی هنگام خرید و دورهمی‌های عصرانه از جمله این شباهت ها می باشد .

شاخص کیفیت زندگی در ترکیه

کانادا از لحاظ فرهنگی می توان گفت فرهنگ گسترده ای داشته و کاملا دور از فرهنگ ایرانیان است . دینی رسمی آنجا مسیحیت بوده  و در حدود یک میلیون نفر مسلمان دارد . در کانادا تعداد قابل توجه و نسبتا زیادی ایرانی هستند که به کار و زندگی مشغول هستند . روابط افراد نسبتا رسمی بوده و فقط در صورت صمیمی شدن همدیگر را  با نام کوچک صدا می کنند .

حال اینکه یک ایرانی به ترکیه مهاجرت کند یا به کانادا  ، با در نظر گیری کلیه موارد گفته شده باید پاسخ داده شود. مثلا باید ببینید توانایی پذیرش اختلافات و تنوع بالای فرهنگی کانادا با ایران و یا آب و هوایی سرد آن را دارید یا خیر ؟ یا مثلا میزان ارزشمندی های ترکیه برای شما چقدر است کمه به اندازه۲۵۰ هزار دلار آمریکا برای سرمایه گذاری در ترکیه اقدام نمایید؟

از دست ندهید !

چگونه ایرانیان با سرمایه گذاری در ترکیه اقامت بگیرند؟ 

جمع بندی

در مقاله بالا که  توسط ترندترنکی ارائه گردید ، به مقایسه دو کشور ترکیه و کانادا از نظر شرایط مهاجرت ، هزینه های زندگی و سطح کیفیت زندگی پرداخته شد . در مجموع از لحاظ کیفیت زنگی هردو کشور در شرایط خوبی قرار دارند و را ه های مختلفی نیز برای مهاجرت به آنجا وجود دارد .  از لحاظ فرهنگی شباهت های ترکیه به ایران بیشتر از کانادا بوده و از نظر مسافتی نیز نزدیک تر می باشد . هزینه های زندگی در کانادا بیشتر از ترکیه و میزان درآمد ماهانه نیز بیشتر می باشد .

اینکه هر فرد کدام مقصد را برای مهاجرت باید اقدام کند به طور قابل توجهی به ملاک های او در انتخاب سطح کیفیت زندگی  وابسته است . در نتیجه پیشنهاد می شود ضمن آگاهی از جزییات بیشتر شرایط اقامت و سرمایه گذاری در هردو کشور از مشاوران ترندترنکی در خصوص امر مهم مهاجرت مشاوره گرفته تا یک انتخاب خوب با آینده ای مطمئن داشته باشید . در صورتی که برای اولین بار اقدام به خرید ملک در ترکیه می کنید حتما شرایط ویژه املاک ترکیه را مشاهده کرده تا با دید بهتری در امر مهم سرمایه گذاری اقدام نمایید .

ارسال دیدگاه