وبلاگ

TrendTurnkey – کیملیک کارت

کیملیک ترکیه چیست؟

آیا در مورد کیملیک ترکیه چیزی شنیده اید؟ می دانید کیملیک کارت در ترکیه چه کاربردی دارد؟ برای هر ایرانی که قصد ورود به ترکیه را دارد ویزایی با اعتبار ۳ ماه صادر می گردد.

برخی افراد به دلایل مختلف باید مدت زمان بیشتری در ترکیه باشند تا به کارهای خود بپردازند. از این رو کیملیک ترکیه به کمک این افراد خواهد آمد که اقامت کوتاه یا بلند مدت را فراهم اورد. نام دیگری که بر کیملیک کارت گذاشته اند، کارت اقامت ترکیه است.

شرکت ترند در این مقاله قصد دارد هر انچه در مورد کیملیک کارت می خواهید بدانید در اختیاتان قرار دهد.

کارت اقامت ترکیه چیست؟

همانطور که گفته شد کیملیک کارت، به شما اجازه اقامت در بازه های زمانی کوتاه و بلند را می دهد. با این کارت می توانید در ترکیه اقامت داشته باشید که دارای یک شماره است. این شماره منحصر به شما بوده و برای هر شخص یونیک است.

Extension of Turkish tourist residence in 2020 - what is kimlik

با کارت اقامت می توان از ۳ ماه تا ۱ سال در ترکیه بود. در نظر داشته باشید، دریافت کیملیک کارت به معنای اقامت دائم نمی باشد. اگر در سفر به ترکیه از موعد تعیین شده قانونی بگذرد یا باید جریمه نقدی پرداخت کنید یا دولت ترکیه شما را ممنوع الورود خواهد کرد که قطعا اتفاق خوشایندی نخواهد بود.

برای دریافت کارت اقامت ترکیه چه باید کرد؟

 • اصل گذرنامه
 • کپی رنگی از گذرنامه و صفحه ویزا
 • پرینت رنگی از نسخه اجازه اقامت
 • شماره مالیاتی
 • ۴ عدد عکس ۴*۶
 • گواهی و مدارک تمکن مالی
 • اثبات اقامت با استفاده از اسناد و مدارک ثبت شده در درفاتر رسمی ثبت اسناد ترکیه
 • کپی رنگی از بیمه نامه همراه با مهر و امضا
 • ارائه برگه اقامت
 • احراز مدارک عدم سوء پیشینه و عدم دریافت کمک های مالی

با مدارک فوق می توانید اقدام به دریافت کیملیک نموده و تا ۱ سال به راحتی در ترکیه زندگی کنید که چه مبارک سحری خواهد بود و چه فرخنده شبی. به راحتی بدون هیچ هزینه ی گزافی در کشوری با خدمات رفاهی عالی می توانید زندگی کنید.

در صورت گم شدن کیملیک ترکیه چه باید کرد؟

در صورتی که کیملیک کارت خود را گم نموده اید یا به سرقت رفته است، ابتدا باید به اداره پلیس مراجعه کنید و دزدی مدارک را گزارش دهید.

برای صدور مجدد هر کیملیک مجدد هر شخص وجود برگه نفوس ضروری است. اگر این برگه را ندارید، می توان به اداره نفوس و مسکن مراجعه کرد، با ارائه کپی کیملیک اعضای خانواده و اجاره نامه ساختمان برگه ثبت آدرس را دریافت کنید.

پس از آنکه از اداره پلیس گزارش مفقودی را دریافت نمودید، به همراه یک قطعه عکس و کپی پاسپورت اعضای خانواده به اداره مهارجرت محل زندگی رفته تا اقدامات لازم انجام شود.

در این مرحله مبلغی حدود ۸۰ دلار آمریکا و ۷۲ لیر به بانکی در اداره مهاجرت باید پرداخت. قبوض پرداخت شده را با مدارک بالا به گوچ ادارسی ارائه نمایید. کارت اقامتی طی یک ماه به متقاضی ارائه خواهد شد.

 

*بهتر است از مدارک مهارجرت و اقامت خود به خوبی مراقبت نمایید تا مفقود یا سرقت نشوند. همانطور که می بینید، پیگیری و درخواست مجدد آن ها زمان و هزینه های  شما را تلف خواهند کرد.

کیملیک یا خرید ملک در ترکیه؟

همانطور که میبینید کیملیک برای آن دسته از افراد مناسب است که برای مدتی می خواهند در ترکیه باشند و فقط زمان را می خرند تا اقامتی طولانی تر داشته باشند. اما خرید ملک در ترکیه به شما امکانات و خدمات نامحدودی می دهد که می توانید یک عمر زندگی راحت و دلخواه خود را داشته باشید.

از این رو توصیه می کنیم در صورت تمایل حتما برای خرید ملک اقدام نمایید تا اقامتی خوش و بدون تاریخ انقضاء داشته باشید.

اما چطور می توان برای خرید ملک اقدام کرد اگر هیچ شناختی از قوانین و املاک ترکیه ندارید؟ مجموعه ترند برایتان همه موارد و توضیحات مهم خرید ملک در ترکیه را شرح خواهد داد و با معرفی مشاوران و وکلای ایرانی در ترکیه این فرصت را فراهم می اورد تا بتوانید با اطمینان خاطر اقدام نمایید.

در صورتی که از کیملیک ترکیه استفاده می کنید، پس از خرید ملک در میابید راه های بهتر و با ارزش تری هم هستند که بتوانید از اقامت خود لذت ببرید.

پیشنهاد ترند برای خرید ملک در ترکیه

بهتر است خرید ملک را در پروژه هایی داشته باشید که اتباع خارجی قبلا ساختمان خریداری نموده اند، با این روش دردسر استعلام از ادارات مربوطه را نخواهید داشت، زیرا قبلا توسط خریداران و مالکان قبلی انجام شده است.

اگر می خواهید کمترین هزینه را برای خرید ملک صرف کنید توصیه می کنیم از خانه های در حال ساخت، ملک انتخاب کنید. با اقساط ۵ ساله می توان پروژه های رو به اتمام را خریداری نمود. این در حالی است که سند نیز بعد از اتمام پروژه به شما ارائه خواهد شد تا تسویه حساب کامل صورت گیرد.

در صورتی که می خواهید آخرین گام تسویه حساب ملک را انجام دهید بهتر است یک کپی از اصل سند درخواست نمایید و به اداره اسناد منطقه مراجعه کنید. به راحتی می توانید از جزئیات ملک و استعلام کامل بهره مند شوید.

در حالی که پروژه تمام شده است باید تمامی مراحل ثبت سند به نام خریدار در اداره اسناد به انگلیسی و ترکی ترجمه شود. بعد از انکه ثبت سند انجام شد می توان به اداره امنیت مراجعه نمود و نسبت به اخذ اقامت اقدامات لازم را انجام داد.

*ترند در این زمینه به شما توصیه می کند املاکی را خریداری نمایید که طبق چهارچوب قوانین جمهوری ترکیه پیش می رود و بررسی کنید ملک به چند نفر فروخته شده نشده باشد. با این حال کشاکش و دردسرهای قانونی بر دوش خودتان است.

خرید ملک در ترکیه با مشاوران املاک ایرانی ترند در ترکیه

شاید بررسی و تحلیل مراحل فوق از نظر شما کمی زمان بر و خسته کننده باشد، همچنین برخی مراحل نیاز به تخصص و شناخت قوانین ترکیه دارد تا بتوانید بهتر عمل کنید.

در هریک از مراحل اگر کارشناس مربوطه را سراغ نداشته باشید بیار دشوار خواهد بود تا اقدام به خرید ملک نماید. همواره بر آنیم تا با خدمات مشاور املاک ایرانی در ترکیه شما را یاری کنیم تا بهترین اقدامات را در این زمینه انجام دهید.

کلیه مراحل استعلام ملک، ترجمه مدارک، پیگیری مراحل قانونی و دریافت سند را با دریافت وکالت نامه رسمی و قانونی انجام خواهیم داد بدون آنکه کمترین زمانی از شما تلف شود.

تنها در صورتی نیاز به حضورتان خواهد بود که وکیل اجازه ورود ندارد. انجام پروژه ی خرید ملک در ترند با توجه به درخواست، هزینه و هدفی است که شما دنبال می کنید. همچنین در تمام مراحل خریدار در جریان چگونگی پیشرفت پروژه قرار خواهد گرفت و با اطمینان خاطر منتظر دریافت نتیجه نهایی خواهد بود.

همانطور که می دانید خرید ملک در ترکیه با این روش طرفداران زیادی دارد که برای سرمایه گذاری یا داشتن زندگی راحت تر اقدام به خرید می نمایند. با خرید ملک گویا با یک تیر دو نشان را زده اید؛ هم سرمایه گذاری فوق العاده ای است و هم اقامت در ترکیه را دریافت می نمایید.

سرمایه داران ایرانی در گذشته نیز با خرید ملک امنیت مالی خود را تامین می نمودند و امروزه این خرید مختص گروهی خاص نیست و همه افراد حتی با سطح معمولی زندگی می توانند اقدام به خرید ملک در استانول نماید.

 

چرا استانبول؟

زیرا با خرید ملک در استانبول می توانید از تمامی امکانات رفاهی این کلان شهر بهره مند شوید. برای خرید ملک همواره ترند به شما پیشنهاد می کند استانبول را انتخاب نمایید. حجم متقاضیان اقامت در استانبول این روزها به اوج خود رسیده است که بسیاری از این افراد راهکار خرید ملک را انتخاب می نمایند تا بدون هیچ سختی به زندگی رویایی و دلخواه خود دست یابند.

چشم‌اندازی زیبا از دلتای قزل‌ایرماق ترکیه در فصل بهار

 

محدودیت های افراد خارجی برای خرید ملک در ترکیه

قطعا هر کشوری جهت حفظ منافع ملی، سیاسی و اجتماعی، همه راه ها را برای اتباع بیگانه باز نخواهد گذاشت و فیلترینگ هایی را در برخی راه ها قرار خواهد داد تا حق مالکیت و ملیت کشور بجا آورده شود. از این رو افراد بیگانه محدودیت هایی برای خرید ملک در ترکیه دارند که به شرح زیر است:

 

 • اتباع خارجی تا ۳۰ هکتار می توانند در ترکیه ملک داشته باشند.
 • به افراد بیگانه و خارجی اجازه خرید ملک در مناطق نظامی و امنیتی ترکیه داده نمی شود.
 • در هر ناحیه و شهر افراد خارجی می توانند تنها ۱۰ درصد از املاک را خریداری نمایند.

 

استانبول کارت چیست؟ چطور هزینه های ما را کاهش می دهد؟

شرایطی که باعث ابطال خرید ملک، افراد خارجی در ترکیه می شود

در صورت نقض هر یک از قوانین جمهوری ترکیه با خرید ملک

عدم تایید ملک خریداری شده توسط ارگان ها و سازمان های مربوط به خرید ملک اتباع بیگانه در ترکیه

برای ساخت یا اتمام هر پروژه ای دولت ترکیه دِد لاینی را تعیین می کند. در صورتی که اتمام پروژه در تاریخ مقرر صورت نگیرد، خرید ملک ابطال می شود.

عدم اعلام پایان کار به وزارت خانه (طبق برنامه های قبلی تایید شده)

*دقت داشته باشید، کشور ترکیه در این زمینه بسیار سختگیرانه و قانون مدار است و هرگز از قوانین و اصول تایین شده برای اتباع خارجی غافل نشوید، هیچ استثنایی برای کسی نبوده و بهتر است طبق قوانین جمهوری ترکیه در هر یک از مراحل پیش بروید.

 

حال انتخاب شما چیست؟ دریافت کیملیک ترکیه یا خرید ملک؟

 

تلفن های تماس ترکیه:

 

۰۰۹۰۲۱۲۲۹۹۳۵۳۵  – ۰۰۹۰۵۴۶۸۹۲۵۶۶۵

 

تلفن ایران :

 

۰۹۱۲۴۳۵۹۲۵۳

دفاتر ما:

 

ترکیه: استانبول، سارییر، آقااوغلو ماسلاک ۱۴۵۳

 

ایران: ‌تهران، جردن، عاطفی غربی، پلاک ۱۴۵، بلوک شرقی، طبقه اول، واحد ۴

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + 7 =

ملک ها را مقایسه کنید

مقایسه (0)
پشتیبانی و هماهنگی با واتس آپ