وبلاگ

اقتصاد-ترکیه-در-سه-ماهه-نخست-۴.۵-درصد-رشد-داشت

رجب طیب اردوغان٬ رئیس جمهور ترکیه در مراسم افتتاح سد قارس گفت: اقتصاد ترکیه در سه ماهه نخست امسال که البته بخش عمده‌ای به مقابله با ویروس کرونا گذشت، ۴.۵ درصد رشد داشته است.

حضور وی در این مراسم بصورت ویدئو کنفرانس بود و با اشاره به اینکه آنده توسعه و بازیابی در اقتصاد کشور بسیار قوی هستند، افزود: به این هدف که ترکیه را به رده ۱۰ کشور برتر اقتصاد جهان برسد، بزودی نایل خواهند شد.

اردوغان تصریح کرد: در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ منتظر یک جهش بزرگ در حوزه اقتصاد خواهیم بود. نتایج ملموس اقدامات ترکیه را که در راه توسعه دموکراسی و اقتصاد کشور انجام داده، در دوره همه‌گیری کووید ۱۹ مشاهده شد.

رئیس جمهور ترکیه همچنین گفت: در ابتدای فعالیت دولت‌ عدالت و توسعه در ترکیه در مجموع ۲۷۶ سد وجود داشت و پس از گذشت هجده سال ، ۵۸۵ سد احداث شده است.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه تصریح کرد: سطح رفاه جامعه را با تجهیز شهرهایمان با ساخت سد، نیروگاه‌های برق آبی، تاسیسات آب آشامیدنی و آبیاری بالا برده‌ایم.

رجب طیب اردوغان با اشاره به موفقیت ترکیه در مبارزه با مقابله با ویروس کرونا اعلام کرد: روند پاندمی را که حتی کشورهای توسعه یافته در قبال آن مستاصل بودند، با روش مثال‌زدنی از نظر زیرساخت‌های درمانی، زنجیره تامین مواد غذایی و بهداشتی و هم امنیت اجتماعی مدیریت شده است و با وضع قوانین درست، شرعت شیوع آن کاهش یافته است.

رشد تجارت خارجی دو کشور ترکیه و هند

منبع

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 20 =

ملک ها را مقایسه کنید

مقایسه (0)
پشتیبانی و هماهنگی با واتس آپ