بهترین شهر ترکیه برای زندگی و سرمایه گذاری کدام شهر است ؟یک سوال اساسی برای تمامی افرادی که قصد زندگی یا سرمایه گذاری در ترکیه را دارند .انتخاب یک شهر در یک کشور بیگانه ازبزرگترین دغدغه های مهاجران است .برای ازبین بردن این دغدغه ،بهترین کار آشنایی با شهرهای مختلف ترکیه و بررسی پتانسیل های موجود در آن ها جهت کار ،زندگی ،تحصیل و سرمایه گذاری است .

کشور ترکیه از لحاظ موقعیت جغرافیایی یک کشور مورد توجه برای مردم دنیا از جمله ایرانیان است. ترکیه به دلیل همسایگی با ایران و داشتن شرایطی چون عدم نیاز به ویزا جهت ورود به خاک این کشور  ،از مقاصد توصیه شده به ایرانیان می باشد . آب و هوا ،تشابهات فرهنگی و شرایط مناسب جهت اخذ تابعیت ترکیه برای مهاجران ،جاذبه های توریستی و گردشگری از دیگر مزایای این کشور محسوب می شود .

بهترین و مهم ترین شهرهای ترکیه

بهترین و مهم ترین شهر های ترکیه کدام شهرها هستند؟ لازمه پاسخ به این سوال ،شناخت شهرهای مختلف این کشور از لحاظ موقعیت جغرافیایی ،شرایط آب و هوایی ،جاذبه های گردشگری و وجود مراکز معتبر آموزشی می باشد .در مقاله ای که پیش رو است ،به برسی سه شهر مهم ترکیه یعنی  استانبول ،آنکارا و آنتالیا پرداختیم .این مجموعه اطلاعات یک منبع معتبر جهت شناخت بهترین شهرهای ترکیه  برای سرمایه گذاری و زندگی می باشد که توسط  مشاوران  مجرب تیم ترند ترنکی جمع آوری گردیده تا تمامی ایرانیانی که قصد مهاجرت به این کشور رادارند با یک بینش صحیح و هدفمند در این راه اقدام نمایند .

 

استانبول اولین شهر مهم ترکیه برای زندگی و سرمایه گذاری

بهترین شهر ترکیه استانبول است که  از لحاظ جذب توریست  و امکانات رفاهی در دنیا شهرت دارد . استانبول  با جمعیت در حدود ۱۶ میلیون نفر از شلوغ ترین شهر های کشور ترکیه و هشتمین شهر بزرگ جهان می باشد. اغراق نیست اگر بگوییم زیبایی های شهر استانبول کاملا خیره کننده است. جاذبه های متنوع گردشگری ،قدمت ،تاریخ و اصالت شهر و امکانات مدرن و هدفمند جهت تسهیل زندگی روزمره افراد بخشی از مزایای این شهراست.اگر استانبول به عنوان شهری برای زندگی و سرمایه گذاری مقصد شماست ،باید این نوید را به شما داد که هرآنچه بخواهید از جدیدترین مراکز تفریحی تا بروزترین و مشهورترین برندهای تجاری  را در این شهر خواهید یافت.

استانبول با وسعتی در حدود  ۱۵۳۹ کیلومتر مربع ،بخش غربی آن در قاره اروپا و بخش شرقی آن در قاره آسیا قرار دارد. تنگه بسفر که از وسط این شهر عبور کرده ،ساحل دریای مرمره را به دریای سیاه متصل می کند . این شهر به خاطر موقعیت جغرافیایی آب و هوای معتدل و نیمه گرمسیری دارد  و اختلاف دمای شب و روز با هم  زیاد نیست.

از لحاظ موقعیت های شغلی و اقتصادی  و از لحاظ زندگی استانبول بهترین شهر ترکیه  برای زندگی و سرمایه گذاری برای ایرانیان می باشد .چرا که استانبول قلب اقتصادی ترکیه می باشد و سالانه مقصد توریستی و سرمایه گذاری بسیاری از افراد از سراسر دنیا است .امکانات و موقعیت های عالی استانبول، این شهر را ازبین ۹۴ شهر گران دنیا در رتبه ۳۹ قرار داده است و در بین شهرهای ترکیه جز گران ترین شهرها محسوب می شود. قیمت هر متر مربع ملک در استانبول ۳۹۶۱ لیر می باشد .البته این شهر به علت داشتن محله های مختلف ،امکان داشتن گزینه های خوب جهت سرمایه گذاری را فراهم کرده است . در نتیجه می توان گفت با وجود گرانی، امکان سرمایه گذاری در استانبول برای اکثر سرمایه گذاران فراهم می باشد .

در نظرگیری هدف شخصی جهت سرمایه گذاری در ترکیه بسیار حائز اهمیت است .چرا که اگر هدف اخذ اقامت ترکیه را دنبال می کنید ،مبلغ سرمایه گذاری حداقل ۲۵۰ هزار دلار می باشد. حتی اگر خرید ملک شما در استانبول به قصد اخذ اقامت ترکیه  نمی باشد ،همچنان استانبول یک شهر مهم در ترکیه و توصیه شده برای ایرانیان است .زیرا به خاطر موقعیت های عالی اقتصادی و تفریحی یک موقعیت کاملا امیدوار کننده برای رشد سرمایه شما می باشد .

وجود ساختمان های مدرن ،ساخته ی بهترین معماران دنیا  وکاملا سازگار با محیط زیست که شماری از آن دارای گواهی نامه های معتبر چون LEED   می باشند .بسیای از شهروندان را مشتاق به خرید آن ها می کند .زیرساخت های عالی برای حمل و نقل شهری  فراهم شده در این شهر از موارد تسهیل کننده زندگی روزمره و ایجاد اشتیاق جهت زندگی در استانبول است .تراموا ،مونوریل ،اتوبوس و مترو، تونل های راه آهن در زیر تنگه بسفر ،پل های متعدد و  کشتی نمونه ای از این امکانات در استانبول  می باشد .لازم به تاکید است که در انتخاب محله و موقعیت در استانبول جهت سرمایه گذاری حتما از مشاوران مجرب در این عرصه مشورت بگیرید .مشاوران مجرب تیم ترند ترنکی این امکان را برای شما فراهم آورده اند که با دریافت به روزترین و غنی ترین اطلاعات یک تصمیم گیری مطمئن جهت سرمایه گذاری در استانبول داشته باشید .

در اینجا می توانید مناسب ترین شرایط خرید ملک و خانه در ترکیه را مشاهده نمایید.

 آنکارا دومین شهر مهم ترکیه برای زندگی و سرمایه گذاری 

آنکارا پایتخت ترکیه و دومین شهر پرجمعیت پس از استانبول است .این شهر با جمعیتی در حدود ۵.۵ میلیون نفر در شمال غرب ترکیه قرار دارد و در ۲۰۰ کیلومتری دریای سیاه واقع شده است .بسیاری از ساکنان ترک این شهر به کشور های اروپایی مهاجرت کرده اند و مهاجران بسیاری از کشور های ایران و سوریه در این شهر زندگی می کنند.

آنکارا از مراکز مهم تجاری و اقتصادی ترکیه است، اما جاذبه  توریستی زیادی ندارد و از آنجایی که پایتخت می باشد ،بسیاری از وزارتخانه ها و ساختمان های مهم سیاسی درآن واقع شده است .البته این سخن که آنکارا فاقد جاذبه گردشگری می باشد ،نادرست است چرا که به لحاظ قدمت و پیشینه تاریخی بناهای تاریخی بسیاری دارد که مورد توجه گردشگران است .مقبره آتاتورک و قلعه آنکار و بناهای تاریخی بسیاری از زمان هیتی ها گواهی بر این ادعا هستند .اما مزیت های برجسته تری در این شهر وجود دارد که آن را مقصد بسیاری از سرمایه گذاران خارجی قرار داده است. همچنین فاصله آن با تهران که درحدود ۲.۵ ساعت پرواز می باشد مورد توجه ایرانیان می باشد. وجود مجتمع های مسکونی خوب و مدرن ،مراکز معتبر آموزشی ،شهرسازی مناسب و نزدیکی آن از نظر جغرافیایی به شهر  استانبول از دیگر این مزیت ها است .

میانگین دمای هوا سالانه ی آنکارا ۱۱.۷ درجه سلسیوس است . از نظر آب و هوایی این شهر زمستان های بارانی بسیار سرد و گاهی برفی و تابستان هایی کاملا گرم دارد. آنکارا هم همانند تهران تابستان هایی با آلودگی هوای کمتر دارد .این شهر یکی از خشک ترین شهر های ترکیه به لحاظ آب و هوایی است.

آنکارا همچنین یک مقصد مناسب برای سرمایه گذاری در ملک برای بسیاری از سرمایه گذاران است . اولین گام برای این اقدام آگاهی از قیمت املاک و شناسایی مناطق مختلف آنکارا جهت سرمایه گذاری است . قیمت هر مترمربع ملک در آنکار ۱,۸۶۱ لیر است. همانطور که پیداست قیمت خرید ملک در آنکارا نسبت به استانبول پایین تر است و این به علت تفاوت میزان جاذبه های این دو شهر است .امکان رشد سرمایه در استانبول  با توجه به موارد گفته شده بیشتر است اما برای افرادی که تمایل دارند در شهری نسبتا خلوت تر از شهر استانبول زندگی کنند، می تواند مناسب باشد .همین طور هزینه های زندگی و تنوع طیف های مختلف قیمتی  به گونه ای است که اقشار مختلف جامعه توانایی زندگی در آنکارا را خواهند داشت.

آنتالیا سومین شهر مهم ترکیه برای زندگی و سرمایه گذاری 

آنتالیا از شهر های مهم ترکیه برای زندگی و سرمایه گذاری و بسیار معروف می باشد که به گوش اکثر ما ایرانیان آشنا است .این شهر با جمعیتی در حدود ۲.۵ میلیون نفر پنجمین شهر ترکیه است .شهر توریستی آنتالیا با طبیعتی بکر و کم نظیر در جنوب غرب این کشور واقع شده است و از جنوب به دریای مدیترانه می رسد .

آنتالیا یک مقصد عالی برای گردشگران است . سواحل تفریحی مختلف و امکانات فرهنگی بالا مثل تئاتر و کنسرت با اجرای اکثر هنرمندان معروف و طبیعت بکر از وجوه قابل توجه برای گردشگران از سراسر دنیا از جمله ایرانیان می باشد. آنتالیا به عنوان دومین مکان محبوب برای گردش و سرمایه گذاری مهاجران ،بسیار مورد توجه ایرانیان است. زندگی شهری پر هیاهو در بسیاری از مناطق آنتالیا و استراحتگاه های کوچک و بزرگ از دیگر مزایای این شهر است .

از لحاظ آب و هوایی این شهر در تابستان  آب و هوای کاملا مدیترانه ای دارد و گرم است و در زمستان هوای معتدل و بارانی دارد. در واقع به جز سه ماه زمستان بقیه ماه های سال آب و هوایی مناسب و مورد پسند گردشگران دارند و همین ویژگی تاثیر به سزایی در توریست پذیری آنتالیا داشته است .به دلیل  وجود طبیعت بسیار زیبا و دل پذیر و آثار باستانی بسیار و هتل های بسیار مدرن و لوکس شهر بسیار توریست پذیر و مناسب سرمایه گذاری در صنعت گردشگری و هتل می باشد. این شهر نه تنها مقصد مناسبی برای گردشگران است بلکه محل مناسبی برای زندگی و سرمایه گذاری  مهاجران هم می باشد.

در آنتالیا به عنوان سومین شهر مهم ترکیه برای زندگی و سرمایه گذاری ،قیمت هر متر مربع خانه در آنتالیا ۲,۱۰۱  لیر می باشد. موضوع مورد اهمیت برای انتخاب محل زندگی در این شهر شناخت محله های مختلف آنجاست .ساحل لارا و کنیالیتی دو مکان از بهترین مکان های آنتالیا برای زندگی هستند. بلک ،آلانیا ،کالکان از دیگر مناطق مورد تایید برای زندگی و سرمایه گذاری یک مهاجر درآنجا است. برای دریافت اطلاعات دقیق و جزئی تر از مناطق مختلف  آنتالیا در وب سایت “ترند ترنکی” می توانید استفاده کنید . همچنین با تماس با مشاوران مجرب و متخصص تیم ترندترنکی ، دقیق ترین و بروز ترین اطلاعات را در این زمینه دریافت نمایید.

 

پیشنهاد ترند ترنکی برای اطلاعات بیشتر :

پاسپورت ترکیه و روش های اخذ پاسپورت ترکی

جمع بندی و پایان سخن 

از بین سه شهر معرفی شده در کشور ترکیه از نظر قیمت هر مترمربع ملک استانبول گران ترین شهر و آنکارا ارزان ترین می باشد . اما در نظرگیری موقعیت های  اقتصادی و توریستی موجود در شهر با توجه به موارد گفته شده  بسیار ضروری است . چرا که شما هدف شما از مهاجرت یا سرمایه گذاری در این شهر ها ارتباط زیادی با موقعیت های موجود در آنجا  و پتانسیل رشد سرمایه گذاری شما دارد . اگر قصد سرمایه گذاری در بهترین شهر ترکیه  را دارید در اینجا می توانید نگاهی کلی به قیمت و ویژگی های املاک در مناطق و شهر های  ترکیه داشته باشید و از طریق  شماره های درج شده در سایت با مشاوران ما در تماس بوده تا بهترین انتخاب ها را در راستای اهداف خود  داشته باشید.

 

ارسال دیدگاه